531 096 145
Przygotowując nasz pierwszy kurs dedykowany właśnie reklamie na Facebook’u dla Szkół Językowym z wiekszą ciekawością zaczęliśmy „buszować” po Fanpage’ach Szkół, tych większych i tych mniejszych. Nasunęło nam się kilka wniosków:
  1. Nie ważna w jakim mieście, czy miasteczku prowadzisz Szkołę zasady prowadzenia Fanpage’a są takie same i musisz dbać o tą wizytówkę Szkoły w mediach społecznościowych.
  2. Bardzo dużo osób odpowiedzialnych za wizerunek Szkoły na Facebook’u popełnia dużo podstawowych błędów, takie jak np.: wymiary grafik, opisy, nagłówki, czy cel postów.
  3. Umieszczanie postów „byle by coś było” to częste zaniedbania.
  4. Jak już znajdą się fajne posty, a znajdują się 🙂 to niestety prowadzą donikąd 
  5. Dużo FP szkół, to zlepek memów i ogłoszeń 🙁
Dzisiaj mamy dla Ciebie ściągę z wymiarów grafik na Facebook’u. Pamiętaj, że bardzo ważna jest też kompozycja i cel grafiki. Wymiary zdjęcia w tle (cover photo) na Facebooku: Wymiary grafik: 851×315 px  Maksymalny rozmiar: 100 KB Cover photo, to pierwsza rzecz jaką zobaczy klient na profilu Szkoły. Zadbaj o przekaz i formę tej ważnej grafiki.   Wymiary zdjęcia profilowego na Facebooku: Wymiary grafik: 180×180 px Zazwyczaj jest, to logo Szkoły 🙂 Postaraj się, aby było czytelne i zmieściło się w kadr.   Okładka wydarzenia: Wymiary grafik: 1920×1080 px Ważna pozycja dla osób, które robią wydarzenia na FP np.: festyn dla kursantów, warsztaty …   Zdjęcie w tle/ cover photo grupy: Wymiary grafik: 820×462 px Jeżeli prowadzisz grupę na Facebook’u dla rodziców, czy kursantów, to zadbaj o spójny wizerunek grupy z głównym Fanpage’em Szkoły    Zdjęcie/ grafika na fanpage: Wymiary grafik: 1200 x 900 px Oczywiście rozmiar grafiki postów 🙂 pamiętaj również o zasadzie max 20% tekstu na grafice. Jak będziesz przesadzać z ilością tekstu, to Facebook ograniczy zasięgi tego posta jeszcze bardziej (tak da się jeszcze bardziej ograniczyć 🙁 ) Warto tworzyć ciekawe posty i budować dobry wizerunek Szkoły, aby docierać do większej ilości potencjalnych kursantów.